NÁRODNÍ POCHOD PRO ŽIVOT A RODINU

 

Minulou neděli jsme vyslechli pastýřský list našeho otce arcibiskupa, kterým nás vyzval k obnově našich rodin skrze důsledné praktikování křesťanských hodnot. Zároveň nás vyzval, abychom i svou účastí podpořili Národní pochod pro život a rodinu, který se uskuteční v Praze v sobotu 22. dubna 2017. Co je smyslem této akce vyjádřil otec arcibiskup těmito slovy: „Je důležité takto reagovat na koncepci rodinné politiky představené Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, která odmítá představu rodiny jako společenství otce a matky v trvalém svazku a dětí.“ 

Byl bych moc rád, kdybychom na tuto výzvu reagovali svou účastí.

Program: 10:00 Katedrála - mše svatá celebrovaná Dominikem kardinálem Dukou

              12:00 Klárov - oběd, koncert, divadlo, další kulturní program

              14:00 Pochod centrem Prahy na Václavském náměstí

              16:00 Zakončení                    

Doprava: zvýhodněné jízdné z Olomouce do Prahy; děti mají dopravu zdarma

Oběd: pro všechny bude připraveno na Klárově obřerstvení; rodiny s dětmi jsou zváni

          přímo panem kardinálem

Registrace: zajistí přednostní odbavení bezpečnostní kontrolou na Pražském hradě (zájemci

                se mohou hlásit přímo, anebo na faře, kde dostanou podrobnější informace