Pouť za nemocné 2019

23.03.2019 / 08:00

Všechny Vás srdečně zveme na pouť za nemocné, která se uskuteční v sobotu 23. března 2019.

Cílem letošní pouti, při které budeme myslet a modlit se zvláště za naše nemocné, bude málo známé poutní místo Pivín, kde od poloviny 18. století putovali poutníci k milostnému obrazu Panny Marie.

Další zastávkou budou Výšovice, obec patřící šternberským augustiniánům, kteří zde v 18. století postavili barokní kostel.

Kulturním vrcholem pak bude návštěva města Prostějova. Navštívíme hlavní městský kostel Povýšení svatého Kříže,  který je spojen s historií řádu augustiniánů kanovníků. Poutní den zakončíme modlitbou a prohlídkou klášterního kostela sv. Jana Nepomuckého, považovaného za jeden z nejkrásnějších kostelů milosrdných bratří (freskami ho vyzdobil nám velmi dobře známý F.A. Sebastini).

Pouť se koná v sobotu 23. března a ze Šternberka (z Dvorské ulice) budeme odjíždět v 8:00 hod, návrat do 17:00 hod.

Přihlašovat se můžete na faře nebo v sakristii.

Cena činí 170,- Kč (děti 50,-Kč). Zamluvil jsem restauraci v Prostějově, kde bude možnost teplého oběda. Pokud byste měli zájem o tento oběd, tak je potřeba to uvést při přihlašování (cena oběda cca 120 Kč se bude platit až na místě).